Panasonic 680 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFM1H681L Radial Lead
RS Stock No.: 526-1733Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEUFM1H681L
Capacitance
680μF
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
7000 h
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
340μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
FM Series 25 V to 50 V
Each (In a Pack of 5) (Exc. Vat)
Select packaging type
P.O.A.
Select packaging type
Specifications
Capacitance
680μF
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
7000 h
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
340μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
FM Series 25 V to 50 V